Fotowoltaika dla kościołów

Bez nazwy-2

Podejmij najlepszą decyzję

Koszty ogrzewania i zużycia energii elektrycznej w kościołach bywają znaczne z uwagi na ich olbrzymi rozmiar. Odpowiedzią na ten problem jest nowoczesna instalacja fotowoltaiczna, która zapewnia zauważalną redukcję kosztów, które ponosimy na utrzymanie obiektu sakralnego. Z racji dużych gabarytowo dachów kościołów instalacje fotowoltaiczne na tych budynkach są niezwykle wydajne i cieszą się sporym zainteresowaniem w parafiach stawiających na nowoczesność i ekologię. To również fantastyczna prezentacja parafii jako miejsca nowoczesnego, idącego z duchem czasu i mającego na uwadze względy ekologiczne. Zredukuj koszty utrzymania budynków parafialnych do absolutnego minimum.

Najwyższa jakość

Podjęcie decyzji o najlepszym i najtańszym źródle odnawialnej energii wymaga wzięcia pod uwagę wiele czynników, takich jak bezobsługowość, niskie koszty eksploatacji oraz bezawaryjność. Wszystkie te wymogi spełnia fotowoltaika.

Dodatkowe korzyści

Inwestując w odnawialne źródła energii, osoby administrujące kościoły i obiekty sakralne w Polsce dbają nie tylko o swoje bezpieczeństwo energetyczne i oszczędności, ale jednocześnie pokazują, że mają na uwadze dobro naszego kraju. Przyczyniają się bowiem do radykalnego zmniejszenia lokalnej emisji CO2. Koresponduje to mocno z niedawno udzielonym wsparciem inwestycji proekologicznych ze strony całego Kościoła katolickiego, który jesienią 2015 roku przedstawiał w Watykanie jednoznaczne stanowisko,

mówiąc o „potrzebie całkowitej dekarbonizacji gospodarek świata przed 2050 rokiem.” Apel ten miał na celu wsparcie międzynarodowego porozumienia państw w Paryżu (COP 21), które pozwoli zapewnić powstrzymanie ocieplania klimatu.

Wszystkich zarządzających obiektami sakralnymi i kościołami,

którym dobro lokalnej społeczności i całej naszej planety leży na sercu zapraszamy do kontaktu.