Fotowoltaika dla rolnika

Fotowoltaika dla rolnika 25% taniej

*do odliczenia od podatku rolnego

Przysługuje Ci ulga inwestycyjna na fotowoltaikę, z której możesz korzystać nawet przez 15 lat. Polega ona na odliczeniu od należnego podatku rolnego 25% kosztów instalacji fotowoltaicznej art. 13 Ustawy o podatku rolnym 2017 (Dz. U. 2016, poz. 617). Produkcja rolna zazwyczaj wymaga zużycia ogromnej ilości energii elektrycznej. Niestety, ceny energii rosną szybciej niż ceny produktów rolniczych.

Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska I Gospodarki Wodnej prowadzi nabór wniosków o dofinansowanie na instalacje fotowoltaiczne dla rolników indywidualnych w formie dotacji oraz pożyczki na preferencyjnych warunkach.

Można ubiegać się dotację w maksymalnej wysokości 800 tyś. zł oraz o pożyczkę w kwocie między 100 tyś a 2 mln zł. Pula na dotacje wynosi 80 mln zł, a na pożyczki –  120 mln. Dotacje wyniosą do 40%, a pożyczki do 100% kosztów kwalifikowanych.

Chcesz ubiegać się o środki na system fotowoltaiczny? Zajmujemy się wszystkimi formalnościami związanymi z przygotowaniem i złożeniem wniosku. Mamy 100% skuteczności – nasze dofinansowania zawsze są rozpatrywane pozytywnie!

Szukasz sposobu jak mimo to utrzymać wysoki poziom zysku?

Zbudujemy dla Ciebie instalację fotowoltaiczną pod klucz. To pozwoli Ci znacząco obniżyć koszty utrzymania i produkcji w Twoim gospodarstwie, a także zabezpieczy Cię przed nieprzewidzianymi przerwami w dostawach prądu w kluczowych momentach dla Twojej produkcji rolnej czy hodowlanej.

Koszty utrzymania gospodarstw rolnych rosną w szybkim tempie, a ich ważną składową są opłaty za energię elektryczną. Szukasz sposobu, by zaoszczędzić na prowadzeniu swojego gospodarstwa? Montaż fotowoltaiki to rozwiązanie, które pomoże znacznie zmniejszyć bieżące zużycie energii, a tym samym obniżyć rachunki za prąd.

Korzystanie z alternatywnych źródeł energii to również szansa na ograniczenie negatywnego wpływu Twojego gospodarstwa na środowisko. Zainteresowany? Już teraz rolnicy indywidualni mogą ubiegać się o dotację lub pożyczkę z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska – rozpoczął się nabór wniosków o dofinansowanie. To bardzo dobra okazja, by unowocześnić gospodarstwo i wprowadzić do niego nowoczesne instalacje fotowoltaiczne.

Dodatkowe korzyści

Spośród wszystkich dostępnych odnawialnych źródeł energii, inwestycja w fotowoltaikę jest najbezpieczniejsza i zwraca się najszybciej, tj. w około 5-8 lat. Twoje panele będą dla Ciebie produkować gwarantowaną ilość darmowej energii jeszcze przez kolejne 20 lat. Dodatkowo, Twoje gospodarstwo przyczyni się w ten sposób do zmniejszenia emisji groźnego CO2

Typowa instalacja fotowoltaiczna dla gospodarstwa rolniczego obniża produkcję CO2 o dziesiątki ton rocznie!
Przygotujemy dla Ciebie wniosek i zadbamy o dopełnienie wszystkich formalności. Mamy 100% skuteczność w pozyskiwaniu dofinansowań dla naszych klientów.
Jest to ogromna korzyść dla Ciebie i dla społeczeństwa.

Skontaktuj się z nami

i poznaj korzyści płynące z posiadania fotowoltaiki w Twoim gospodarstwie rolnym